KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14223078

nr 1422 3078

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 2 st. Stockholmsmotiv. Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 27x33 cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 27 september 2021
kl 19:59:36

23/9 13:16:39 1      150 kr
25/9 16:01:21 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström